ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

Sázava nabízí

Útulné restaurace – nejbližší 250m

Cyklotrasy vedoucí kolem řeky Sázavy

Dětský fun park v areálu Sázavského ostrova (trampolína, restaurace)

TESCO obchod 350m od chalupy (otevřeno pondělí-neděle)

Sázavský klášter – hned vedle chalupy (prohlídky s průvodcem)

Plavání – v řece nebo v moderním aquaparku v Kolíně(35km)

Houbaření – přilehlé lesy

Sázavský klášter

Sázavský klášter je komplex staveb historického kláštera. Leží v městečku Sázava nad stejnojmennou řekou. V 11. století jej založil svatý Prokop a stal se centrem slovanské liturgie.

Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk je zachovalý gotický hrad na strmém skalnatém útesu. Založeny byl kolem r. 1241. Otevřeno úterý-neděle 9-18 hod. (8 km)

Farma Park Soběhrdy

Ve Farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a dalších skoro 250 zvířat. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo je nakrmit. (17km)

Voděradské bučiny

Voděradské bučiny je národní přírodní rezervace v Česku . Nachází se v okrese Praha-východ, na území obce Černé Voděrady. Houbařský ráj. (12 km)

Vodní dům v Hulicích

Vodní dům je návštěvnické středisko s interaktivní expozicí v katastru obce Hulice, asi 200 m od hráze vodní nádrže Švihov.  Najdete v něm moderní expozici, která atraktivní formou seznámí vás i vaše děti s dvěma tvářemi vody. Představí vám vodu jako životní prostředí vodních rostlin a živočichů i jako nezbytnou podmínku našeho života. (35km)

Hvězdárna Ondřejov

Ondřejovská hvězdárna stojí na kopci Žalov nad obcí Ondřejov již více než sto let a patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě. Prohlídky pro veřejnost o víkendech a státních svátcích začínají od května. (9 km)

Kouřim

Kouřim je malebné městečko v České republice . Nachází se asi 16 kilometrů západně od Kolína. Jádro města je městskou památkovou zónou. (14 km)

Zámek Jemniště

Zámek Jemniště je barokní komplex s parkem. Nachází se přibližně 10 km jihovýchodně od města Benešov. (18 km)

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště je jeden z nejnavštěvovanějších zámků v České republice. Nachází se západním směrem od města Benešov. (21 km)

Vojenské technické muzeum Lešany

Vojenské technické muzeum Lešany je muzeum Vojenského historického ústavu. Nachází se mezi obcemi Lešany a Krhenice. (26 km)

Golf Resort Konopiště

Golf Resort Konopiště je jeden z nejkrásnějších golfových resortů v České republice. Nachází se poblíž zámku Konopiště. (24 km)

Kutná Hora

Kutná Hora je historické město v Česku . Nachází se ve Stredočeském kraji, východně od hlavního města Prahy. (27 km)

Vodní svět Kolín

Vodní svět Kolín je vodní zábavní park. Bohaté možnosti sportovního vyžití, zábavy, relaxace a služeb, zkrátka pro každého něco. (26 km)

Průhonický park

Průhonický park je jeden z nejvýznamnějších krajinářských parků v České republice . Nachází se u zámku Průhonice. (27 km)

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je jeden z největších aquaparků ve střední Evropě . Nachází se v lokalitě Průhonice – Čestlice. (27 km)

Skanzen lidové architektury Přerov nad Labem

Skanzen lidové architektury Přerov nad Labem je čtvrtý nejstarší evropský skanzen. (31 km)

Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely se nachází v areálu historického vojenského letiště na území hlavního města Praha v části Kbely. (37 km)

Podívejte se na obsazenost chalupy.